Jag plöjer just nu Modern Family här hemma, en serie som jag alltid gillat men som jag tyvärr har missat flera avsnitt av. Den gick samtidigt som något som T följde, och jag kan inte komma ihåg varför, men han hade tydligen prio på tv:n den tiden. Därför jublade jag lyckligt när jag såg att den fanns på Netflix.
För varje avsnitt försöker jag komma underfund med vilken av karaktärerna som är min favorit. Men det går inte. Precis när jag har valt en karaktär kommer en annan och gör något roligt och blir min nya favorit.
Alltså, den här serien är så himla rolig. Jag älskar’t. Perfekt underhållning att sitta och skratta till, vilket behövs nu i november-mörkret.
Har ni sett den? Gillar?
Tack för tipset. Har sett att den finns på Netflix men hade ingen aning om vad det var för serie. Ska nog testa och se något avsnitt.
Hoppas du testar och gillar. Jag har klämt hela första säsongen bara på några dagar. Den är rolig, men samtidigt är det så mycket familjekärlek. Det är inte skratt på någons bekostnad, och sådant gillar jag.
Har precis börjat se den på Netflix och gillar den hittills 🙂
Den är så himla rolig! Jag har påbörjat säsong 2 nu.
Vad roligt! Hoppas du fortsätter gilla.
Alltså, en kommentar hade ju räckt… 🙂 Att svara via paddan gör mig lite förvirrad.
Fast 3 kommentarer är ju lite roligare 😉 haha
Och här kommer en till… 🙂 hahaha… Ibland är förvirringen större än vanligt.